Urazy Profesjonalna opieka stomatologiczna dla najmłodszych! Zapoznaj się z nasza ofertą.

Złamany ząb u dziecka

Ząb po urazie to prawdziwe wyzwanie! Nasi lekarze poradzą sobie z każdym złamanym zębem mlecznym lub stałym. Urazy zębów u dzieci wymagają szybkiej interwencji i często wizyty u dentysty. Pacjenci po urazach przyjmowani są w pierwszej kolejności.

W przypadkach urazu zęba czas odgrywa ogromną rolę i może mieć wpływ na uratowanie zęba przed martwicą lub ekstrakcją. Zgłoś się do nas niezwłocznie, jeśli problemem jest:

  • złamany ząb stały u dziecka,
  • złamany ząb mleczny u dziecka,
  • wybity ząb.

Urazy są jednym z częstszych problemów stomatologicznych u dzieci. Wymagają szybkiej i odpowiedniej reakcji. Ze względu na aktywny tryb życia dzieci, narażone są one na różnego rodzaju wypadki podczas zabawy, uprawiania sportu czy nawet w życiu codziennym, które mogą prowadzić do urazów zębów.

Wykonujemy wszystkie procedury mające na celu przywrócenie funkcjonalności złamanego zęba.

Złamany ząb mleczny lub stały u dziecka – co robić?

Ważne jest, aby rodzice i opiekunowie wiedzieli, jak postępować w takich sytuacjach i kiedy niezbędna jest wizyta u dentysty. Przede wszystkim znajdź odłamany fragment zęba, gdyż prawdopodobnie będziemy mogli przykleić go z powrotem. Jeśli nie, są różne metody, których celem jest rekonstrukcja zęba.

Przechowaj go w mleku, soli fizjologicznej lub płynie do soczewek, by zabezpieczyć go przed przesuszeniem. Jak najszybciej uprzedź nas o zdarzeniu i przyjedź. Kontroluj stan zęba i stosuj się do naszych zaleceń po zabiegu.

Złamany lub uszczerbiony ząb u dziecka – szybka pomoc

Leczenie może wymagać kilku wizyt w zależności od uszkodzenia i stopnia rozwoju korzenia. Oferujemy pomoc, kiedy problemem jest złamany albo uszczerbiony ząb u dziecka.

Jeśli Twoja pociecha złamała ząb, nie zwlekaj i natychmiast zgłoś się do stomatologa – liczy się czas! Jeśli będzie za późno, niezbędne może okazać się leczenie kanałowe. Pamiętaj, że odpowiednie postępowanie w takich sytuacjach może zapobiec poważniejszym konsekwencjom zdrowotnym i zapewnić naszym dzieciom zdrowy i piękny uśmiech na lata.

Więcej informacji znajdziesz tutaj

Kontakt


zapraszamy do gabinetu Mleczaki i Spółka

Mleczaki i spółka

Godziny przyjęć
pon.-pt. 13:00 - 20:00
sobota 9:00 - 15:00
Rezerwacja telefoniczna
530 302 302
pon.-pt. 8:00 - 21:00
sobota 8:00 - 16:00

Formularz kontaktowy


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celu kontaktu zwrotnego przez Mleczaki i Spółka

Captcha

Jak do nas trafić?

  • dla Pacjentów z URSUSA, WŁOCH, MOKOTOWA - dojazd Aleją 4-Czerwca 1989 r.
  • dla Pacjentów z innych dzielnic i okolic Warszawy - dojazd trasami S2 i S8 (zjazd do ul. Połczyńskiej dalej ul. Lazurowa, Sternicza)